Witamy w sklepie YOYOKI

Za co lubimy wosk sojowy?

YOYOKI the way you relax

DLACZEGO TAK WAŻNY JEST RODZAJ WOSKU W ŚWIECACH?

Wosk to łatwopalne ciało stałe zawierające węgiel, które po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury upłynnia się i dostarcza paliwo dla naszej świecy. Kiedy świeca zapachowa jest zapalona, ​​wosk topi się, odparowuje i spala, a my otrzymujemy delikatne ciepło, piękny zapach i kameralne światło. 

Istnieje wiele różnych rodzajów wosku, które można wykorzystać do produkcji świec zapachowych. Przy wyborze najwłaściwszego kierowaliśmy się przede wszystkim temperaturą topnienia, czasem spalania, płomieniem wolnym od dymu oraz małym wpływem na środowisko naturalne - postawiliśmy na wosk sojowy.

1. ŚWIECE O NISKIEJ TEMPERATURZE TOPNIENIA ŻYJĄ DŁUŻEJ

Wosk sojowy uzyskujemy przez przetworzenie (uwodornienie) oleju sojowego. W ten sposób powstają trójglicerydy, zawierające dużą ilość kwasu stearynowego. Taki wosk jest bardziej miękki niż wosk parafinowy i cechuje się niższą temperaturą topnienia - 50 stopni Celsjusza. Niska temperatura topnienia powoduje, że zapach uwalnia się szybciej (już chwilę po zapaleniu świecy), a sam wosk spala się długo i równomiernie. Tym samym zapach jest mocniej wyczuwalny, a sama świeca służy nam przez wiele godzin.

 

2. WOSK CHŁONIE ZAPACHY JAK GĄBKA

Różne rodzaje wosku są jak różne rodzaje gąbek - niektóre mają luźniejszą wewnętrzną budowę i pozwalają na bardzo łatwe wydostawanie się zapachu; inne, bardziej gęste zatrzymują cenne nuty zapachowe wewnątrz. Jeśli wosk (nasza gąbka) jest zbyt zwarty, zapach zacznie uwalniać się z trudem, a jego odczuwanie będzie mało intensywne. Jeśli budowa jest z kolei zbyt luźna, zapach spala się szybko i dosłownie ulatnia się z pomieszczenia. 

Wosk sojowy zachowuje złoty środek i jest najlepszym rozwiązaniem do przechowywania i uwalniania zapachów.  Wosk sojowy topi się w niższej temperaturze niż parafinowy, ma „luźniejszą siatkę”, a zapach miarowo i z łatwością uwalniany jest do wnętrza. 

 

3. SPALANIE KONTROLOWANE

Paliwo sojowe spala się czystym, równym płomieniem. Nie wydziela toksycznych substancji, nie dymi ani nie zanieczyszcza naczynia osadem z sadzy. Ścianki naszych świec zachowują swój oryginalny, pastelowy, pozbawiony czarnego nalotu kolor.

 

4. WYPADKI PRZY ŚWIECACH

Czasami może się zdarzyć, że któryś z domowników przewróci świecę. Wosk sojowy nie nagrzewa się do tak wysokich temperatur jak parafina, więc możemy mieć mniejsze obawy o poparzenie skóry. Jeśli wosk się rozleje, łatwo go również usunąć ciepłą wodą z mydłem. Nie pozostawia tłustych, trwałych plam.

 

5. KLIMAT OCIEPLAMY TYLKO WE WNĘTRZACH

Korzystając z wosku sojowego, nie partycypujemy w wydobyciu nieodnawialnych paliw kopalnianych. Plantacje soi są naturalnym, roślinnym, odnawialnym surowcem, a jej spalanie nie zanieczyszcza powietrza trującymi substancjami chemicznymi. Jako produkt pochodzenia roślinnego ulega również szybkiej biodegradacji i nie obciąża środowiska. To nasz bardziej ekologiczny wybór.

Z myślą o ekologii podpowiadamy również, że nasze ceramiczne, pastelowe naczynia, w których zamknęliśmy całą dobroć wosku sojowego,  świetnie sprawdzą się do ponownego użytku jako doniczki na zioła lub kwiaty!

Tagi: