Witamy w sklepie YOYOKI

Co YOYOKI ma w głowie i w sercu?

YOYOKI the way you relax

W świecie perfum kompozycja zapachowa to prawdziwe dzieło sztuki, które składa się z pojedynczych nut zapachowych - zbiorów woni, które różnią się od siebie intensywnością i szybkością parowania. Na początku wyczuwamy nutę górną - głowy. Następnie nutę środkową - serca, a na samym końcu nutę podstawy - bazy.

NUTA GŁOWY – to pierwszy zapach, jaki rozpoznajemy po zapaleniu świecy. To ona robi na nas najważniejsze, bo pierwsze wrażenie. Nuta głowy jest niezwykle intensywna i szybko zostaje uwolniona. Zadanie pierwszych skrzypiec pełnią najczęściej nuty kwiatowo-owocowe, które oczarowują energią i świeżością.

NUTA SERCA – wspaniale uzupełnia całą kompozycję zapachową oraz umiejętnie łączy głowę z bazą. Nuta serca często nie jest bezpośrednio wyczuwalna, ale to właśnie ona tworzy bukiet zapachowy, który odpowiada za złożoność kompozycji. Mianem serca określamy najczęściej nuty korzenne i kwiatowe. Utrzymują się długo i zostawiają po sobie „to coś”.

NUTA BAZY – wraz z upływem czasu spalania świecy, zapachy przechodzą magiczną metamorfozę. Na samym końcu, delikatnie w tle, wyczuwamy nuty podstawy. Baza to fundament, którego nie można pominąć. Od niego należy rozpocząć budowę całej skomplikowanej kompozycji zapachowej.
Nuty bazy odpowiadają za siłę charakteru i złożoną osobowość zapachu. Taką moc mają zapachy korzenne, drzewne, piżmo i ambra.

Zapachy olejków eterycznych uwolnionych ze świec YOYOKI nie są proste w definicji. Każdy z nich ewoluuje w czasie, płynie jak melodia, żyje.Aromaty zamknięte w YOYOKI:

GŁOWA:

 • FIOŁEK – niezwykłe połączenie zapachu przemijającej zimy z soczystym aromatem budzących się do życia roślin. Fiołek pachnie prostolinijnie i jednoznacznie. Wnosi słodycz o silnie kwiatowo-pudrowej nucie. To zapach dziecięcej wiosny.
 • KUMKWAT – nie ma roślin, które z większym powodzeniem wprowadzają orzeźwienie i poczucie czystości. To zapachy, które promienieją. Wśród nich dominuje wyjątkowy, azjatycki kumkwat. Soczysty, słodko-cierpki kuzyn pomarańczy, tryska energią cytryny i świeżością sosny.
 • BERGAMOTKA – to gatunek gorzkiej pomarańczy i, podobnie jak inne cytrusy, jest niezastąpionym powiewem świeżości. Ma jednak znacznie więcej do zaoferowania. Gorzki, cierpki, kwaśny i ostry aromat nie świadczą o gruboskórności, a o złożoności jej charakteru, która zyskuje przy bliskim poznaniu. Bergamotka jest bliska sercu wielbicielom herbaty Earl Grey.


SERCE:

 • BAMBUS – to zapach zielonych egzotycznych liści, palących słonecznych promieni, wędrówek w nieznane i suszonych źdźbeł traw. Dusząca woń z letnich wakacji spędzonych na zadaszonym tarasie podczas monsunu.

 • GARDENIA – białe kwiaty gardenii posiadają najbardziej narkotyczny, uzależniający zapach spośród wszystkich kwiatów. Soczysty, bogaty i odurzający, uznany jest za kod kobiecości. Gardenia obezwładnia wdziękiem i elegancją. Rozpieszcza i otacza luksusem.

 • MAGNOLIA – dusza kremowo słodka, pociągająca, z lekkim cytrusowym niuansem i intensywnym kwiatowym sercem. Magnolia upaja słodyczą i nietuzinkową osobowością. Zaprasza do egzotycznych podróży i świata Bliskiego Wschodu.

 • JAŚMIN – wzbogaca każdą kompozycję zapachową swoją słodką, kwiatową nutą z zaskakująco piżmowym charakterem. Jaśmin przybiera wiele twarzy - od leczniczej kompozycji z zielnej łąki, aż do pączkującej zieleni.

 • JODŁA, SOSNA – drzewa iglaste wnoszą to, czego nam brakuje w miejskim życiu: podmuch świeżego powietrza, otwartych zielonych przestrzeni i kleistej żywicy. To zapachy, które przenoszą w środek lasu, dają poczucie wolności i przywołują tęsknotę do natury.

 • KONWALIA – dzwoni wiosną w nozdrzach. Konwaliowa nuta poprawia koncentrację i do tego stopnia wyostrza zmysły, że została cennym afrodyzjakiem. Tak pachnie fascynacja i namiętność.

BAZA:

 • WANILIA – to nie tylko zapach okruszków świeżego ciasta i mlecznej pianki na gorącym latte. Wanilia ma więcej złożoności, jest tajemnicza, ciepła i kojąca. Wprowadza przytulność, odrobinę romantyzmu i klimat południowoamerykańskiego lasu tropikalnego z 80-dniowej podróży dookoła świata.
 • CEDR – jest z pozoru surowy, lecz jego balsamiczno-drzewny zapach z domieszką nuty sandałowca przywodzi na myśl nowe pudełko kolorowych kredek. Cedr uspokaja, głaszcze układ nerwowy, przynosi ulgę w stresie i stanach lękowych. Pomaga głęboko zasnąć, nawet osobom walczącym z bezsennością. Cedr to balsam dla duszy.

 • AMBRA I AMBERGRIS – dwa różne składniki, z których pierwszy jest połączeniem żywic tworzących ciepły, słodkawy, głęboki aromat, wykorzystywany głownie w kompozycjach orientalnych. Ambergris jest słonawy i całkowicie pozbawiony słodyczy. Obie nuty są niezastąpioną podwaliną wielu kompozycji zapachowych. Dają im moc i siłę.


  Z YOYOKI pragniemy kształtować „zapachowe wspomnienia” - trwalsze niż te, które jesteśmy w stanie odnaleźć w swojej pamięci. Zapachy, które poruszą emocje, wykreują atmosferę i stworzą chwile nie do zapomnienia. Zostaną w głowie i w sercu.

Tagi: