Witamy w sklepie YOYOKI

Well-being Twojego wnętrza

YOYOKI the way you relax

Podstawą wspaniałego wnętrza jest well-being - poczucie dobrostanu, który holistyczne ujmuje człowieka i jego potrzeby.

Życie w nadmiarze i pędzie dotyka już dziedzin takich jak architektura czy design. Dlatego nawet w aranżacji wnętrz mamy do czynienia z filozofią well-being. Według słownika oksfordzkiego oznacza ona dobrostan w sferze psychicznej i fizycznej: wartościowe kontakty społeczne,  relacje rodzinne oraz przede wszystkim, poczucie kontaktu z samym sobą. Dom jest tym miejscem, gdzie well-being możemy zaprosić do środka i stworzyć przestrzeń do swobodnego przeżywania. 

Atmosfera dobrostanu to ciepło światła świec, zapach i kolorystyka oddająca nastrój mieszkańców. Gdy zadbamy o well-being swojego domu łatwiej poradzimy sobie ze stresem, zbudujemy psychiczną odporność i będziemy odczuwać zadowolenie z życia. Well-being to odpowiadająca naszym potrzebom i stylowi życia przestrzeń, która nie namawia do wychodzenia ze strefy komfortu.  

JAK WPROWADZIĆ WELL- BEING DO SWOJEGO WNĘTRZA?

Zwróciliście może uwagę jak kolorystyka, detale i tonacja oświetlenia grają dużą rolę w scenach filmowych czy zmyślnie zaprojektowanych kawiarniach. W centrach handlowych jesteśmy z kolei przyciągani pudrowymi zapachami do sklepów, a za aromatem chrupkiego pieczywa podążamy jak zauroczeni do piekarni za kolejnym rogiem. W domu jednak zapominamy o możliwości wprowadzania przytulnej atmosfery tak wielowymiarowo. 

Obecnie sam wygląd wnętrza to nie wszystko. Do piękna potrzebne jest niedefiniowane poczucie komfortu i unosząca się w powietrzu przytulna atmosfera, którą się czuje już od progu. Pomieszczenia, w których spędzamy dużą część naszego życia, są tłem dla przemijania, wpływają na nasz nastrój i kształtują zachowania. Zbyt monotonne, pozbawione bodźców kolorystycznych  i zapachowych wnętrza pozbawiają nas energii, zimne - nie pozwalają się zrelaksować, a zbyt ostro oświetlone stawiają do pionu i powodują bezsenność.

Świece zapachowe podnoszą poziom poczucia well-being nawet o 40%.

Zapalenie zapachowych świec to sposób na wprowadzenie do wnętrza przytulności, ciepłego światła, designerskiego akcentu i relaksującego zapachu. Pomaga zostawić problemów na zewnątrz. Daje sygnał do odwiązania uciskającego cały dzień krawata i miękko wprowadza w strefę komfortu. To czas na codzienny rytuał: czytanie na kanapie, wspólne gotowanie czy długą, aromatyczną kąpiel.


Nie da się dobrze zaaranżować miejsca do mieszkania, jeśli nie pozna się potrzeb i osobowości jego mieszkańców.  Wnętrza z duszą powstają dzięki rozmowom, wymagają czasu, wyczucia, a czasem cierpliwości. Nie będziemy znać lepiej Twojej wymarzonej przestrzeni niż Ty sam, ale możemy dać Ci garść pomysłów, które pomogą ją uprzyjemnić.

- Zapal świecie na stole kuchennym lub w jadalni. Świętuj bez okazji i stwórz romantyczną aurę w środku tygodnia.

- Świece to wspaniały towarzysz gotowania, szczególnie jeśli pichcisz w towarzystwie.

- Zgaś górne światło. Lampki punktowe i światło świec wystarczy do spędzenia miłego wieczoru na rozmowie czy czytaniu kryminału.

- Zorganizuj domowe SPA. Pastelowe, zapachowe świece zamienią Twoją łazienkę w luksusowy salon odnowy biologicznej i…psychicznej.

Well- being to też zachowanie równowagi między pracą a czasem wolnym. Jest to szczególnie trudne, jeśli pracujemy z domu.  Niebezpiecznie łatwo zatrzeć wtedy te cienkie, lecz ważne granice i zatracić „work - life balance”. Za pomocą świec możesz z łatwością postawić te potrzebne dla równowagi granice. Wystarczy wybrać ulubiony zapach, zgasić biurowe światło, włączyć muzykę i położyć na sofę kilka dodatkowych miękkich poduszek. Masz wolne.


Z YOYOKI podzielisz swój dzień na czas pracy i czas dla siebie. Wierzymy, że zapalenie naszych świec - ich relaksujący zapach i przyciemnione światło dadzą Ci sygnał do zakończenia obowiązków i przeniosą Cię z  „work” do „life”. Poczuj well-being z YOYOKI.

Tagi: