Witamy w sklepie YOYOKI

Jak małe nawyki pomagają się zrelaksować

YOYOKI the way you relax

Codzienne nawyki nie muszą oznaczać rutyny. Wciąż możemy zmieniać charakter zaprogramowanych, prostych zadań tak, aby codzienność była świeżą przygodą. Zachowując rytm dnia, oszczędzamy jednak sporo energii. Jeśli wykonujesz jakąś czynność codziennie o tej samej porze lub w tym samym miejscu, to przychodzi Ci ona z łatwością i naturalnością.

Nawyki pomagają wykluczać rozmyślanie nad trywialnymi sprawami i zostawić przestrzeń do zajmowania się trudniejszymi tematami. W ten sposób odciążają nas poznawczo, otwierając przestrzeń dla kreatywności.

 

ENERGETYCZNIE NA DZIEŃ DOBRY

Najważniejszym momentem dnia, który wpływa na jego jakość i efektywność, jest poranek. ”Dzień dobry” to taki dzień, podczas którego nie biegamy w popłochu, myśląc w co się ubrać, co zjeść, od czego w ogóle zacząć. Tak jak wynalazcy wykonują w głowach projekty swoich pomysłów, tak przed realizacją zadań z następnego dnia, spróbuj wizualizować swoje poranki. Twój sen będzie spokojniejszy, a początek kolejnego dnia przewidywalny i bardziej zrelaksowany. 

Kevin O’Leary, znany za oceanem kanadyjski biznesmen, pisarz i polityk, przed pójściem spać zapisuje sobie trzy rzeczy, które chce robić następnego poranka, zanim porozmawia z kimkolwiek poza najbliższą rodziną.


15 MINUT O DOBROCZYNNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

Wstając codziennie o piętnaście minut wcześniej niż zazwyczaj, zapewnimy sobie czas dla siebie: na poranne ćwiczenia, dłuższy prysznic, jogę czy zjedzenie dobrego śniadania. Jeśli postanowimy przeznaczyć te chwile na medytację, warto przygotować sobie wcześniej poduszkę oraz świece. Po przebudzeniu, otoczenie samo nam przypomni, w którą stronę skierować swoje kroki. Pozwalając sobie rano na chwile wytchnienia, nie będziemy oczekiwać odpoczynku w ciągu dnia.

Pamiętajmy też, że ostatniej rzeczy, jakiej potrzebujemy tuż po przebudzeniu, jest prześledzenie najświeższych światowych i ludzkich tragedii na mediach społecznościowych i serwisach informacyjnych:
„Zaglądanie rano do telefonu jest jak zapraszanie setki gadatliwych znajomych do sypialni, zanim weźmiemy prysznic”. Jay Shetty

Dbajmy o rytuały naszego poranka i jego jakość. Udany start dnia daje energię i dobry nastrój na przepełniony obowiązkami dzień.

 

PRZYTULNE WIECZORY

Rano warto wcześnie wstać, również po to, by zostawić za sobą czystą przestrzeń, do której przyjemnie się wraca po ciężkim dniu. Wieczory, które zamykają nasz maraton aktywności, są równie ważne dla zachowania równowagi.

Realia życia wymuszają często minimalną ilość czasu na odpoczynek. Zapisując w kalendarzu momenty na relaks, jest większa szansa, że znajdziesz na nie przestrzeń i czas. Ustal wieczory, które przeznaczysz tylko dla siebie: na medytację oddechową, ćwiczenia kręgosłupa, przeczytanie reportażu czy domowe SPA. Jeśli w środku tygodnia zagospodarujesz jeden wieczór na coś przyjemnego, łatwiej odzyskasz siły w weekend.


SPOKOJNY SEN

Staraj się całkowicie odłączyć przed snem, zostaw urządzenia elektroniczne daleko od łóżka i skup się jedynie na miłych rzeczach. To, co czujesz i o czym rozmyślasz przed zaśnięciem, będzie Ci towarzyszyło, gdy się obudzisz. 

Pamiętajmy, że niektóre nawyki świetnie się uzupełniają i nie muszą funkcjonować w pojedynkę. Przecież nie na każdej czynności skupiamy się tak samo intensywnie. Można słuchać muzyki, gotując czy rozmawiać podczas kolacji.

Zapach świecy YOYOKI pasuje do każdego nawyku, w którym chcesz poczuć się komfortowo. Zapewnij sobie pachnący rytuał czytania książki, praktyki Vinyasa Jogi, medytacji przez wizualizację czy słuchania muzyki. Wkrótce zapomnisz, że można bez nich żyć.

Tagi: