Witamy w sklepie YOYOKI

5 najlepszych kanałów do jogi polecanych przez YOYOKI

YOYOKI the way you relax

Zarówno w codziennej praktyce jogi, jak i przy stawianiu pierwszych kroków na macie, dobrze poszukać motywacji i sprawdzonej wiedzy. Na YouTube znajdziesz wiele wartościowych kanałów prowadzonych przez instruktorów i miłośników jogi. Wchodząc w nową praktykę i kolejne stopnie wtajemniczenia, warto od samego początku poprawnie wykonywać asany. Nic nie zastąpi wizyty na sali, lecz praktyka przy ekranie komputera stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej sesji i daje wiele możliwości wyboru.


Domowe zacisze dodaje nam pewności siebie. Tutaj koncentrujemy się tylko i wyłącznie na sobie. Nie tracimy uwagi patrząc na innych, z nikim się też nie porównujemy, dajemy sobie więcej swobody i przyzwolenia na błędy. Praktykujemy w swoim tempie, przezwyciężając swoje ograniczenia. Dodatkowo możemy stworzyć najbardziej odpowiadającą nam aurę do relaksacji i medytacji. Część z nas woli ćwiczyć w zupełnej ciszy, część przy muzyce relaksacyjnej czy dźwiękach mis tybetańskich. W domowym zaciszu stworzymy azyl skrojony na własną miarę.


JOGA I YOYOKI – ODPRĘŻAJĄCE POŁĄCZENIE

Zarówno do medytacji, ćwiczeń oddechowych, jak i samej praktyki jogi świetnie sprawdzą się świece YOYOKI. Nie tylko wypełnią całe pomieszczenie ciepłym blaskiem, ale roztoczą atmosferę relaksu i skupienia.


Do dynamicznej Ashtanga Jogi wykorzystaj świece o równie intensywnym, pobudzającym zapachu. Mieszanka cytryny, grapefruita oraz melona doda Ci energii i zgra się z tą dynamiczną odmianą ćwiczeń. GOOD VIBES


Dla płynnej, tanecznej Vinyasa Jogi wybierz zrównoważone tony leśne z jodłą i sosną. Żywiczny zapach wypełni Twój umysł i ciało świeżością. Pozwoli czerpać z praktyki pełnymi garściami, a każda kolejna sekwencja wdechu i wydechu będzie bardziej naturalna. TAKE A BREATH


Do praktyki Hatha Jogi skupiającej się na oddechu i długim trwaniu w pozycji - idealnym zapachem będzie połączenie magicznej magnolii, jaśminu i bambusu, z nutką wanilii. Poczujesz się jak na deskach tajskiej aśramy pod gołym niebem. Każdy Twój mięsień odczuje nową pozycję, a Ty w pełni skupisz się na ruchach. MAGIC MOON


Do spokojnej relaksacji w pozycji na plecach oraz do rozciągania całego ciała wybierz łagodną, rozluźniającą nutę. Ułóż się wygodnie na miękkim dywanie, kocu lub macie. Pozwól mięśniom i ścięgnom się zregenerować po intensywnym wysiłku. FEEL AT HOME


JOGA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Poniżej przedstawiamy nasze ulubione kanały jogowe na platformie YouTube i pokrótce tłumaczymy, czym się od siebie różnią. Mamy nadzieję, że pomożemy Wam w ten sposób wejść miękko w świat jogi - dobrej dla ciała i duszy.


Ola Żelazo

W jodze odnajduje wszystko, czego szukała podczas wielu lat aktywności fizycznej, między innymi pracując jako instruktorka fitness. Spokój, ukojenie, ale również moc płynąca z każdej asany to coś, co przemówiło akurat do niej. Na swoim kanale ma blisko sto filmów dla początkujących oraz dla zaawansowanych. Znajdziesz tu sekwencje asan, sesje wyciszające, programy ogólnorozwojowe, jak i skierowane na poszczególne problemy, takie jak bóle pleców. Porusza też zagadnienia trapiące wiele kobiet - szczupłe nogi i płaski brzuch. Jej propozycje praktyki jogi mogą być miłą odskocznią od codziennej rutyny, wzbogacając nasze sesje o nowe elementy.


Małgorzata Mostowska

Pasjonatka zdrowego odżywiania oraz certyfikowany nauczyciel jogi, z naciskiem na płynną Vinyasę. W tej praktyce kluczowa jest koncentracja oraz dynamiczna postawa podczas wykonywania asan. Intencja, która towarzyszy Gosi, to wyrobienie elastycznego i mocnego ciała, pogłębienie oddechu i dotlenienie organizmu, które z kolei przekłada się na poczucie harmonii i wewnętrznego spokoju. Znajdziemy tu sporo rad dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą - od samego początku warto uczyć się wchodzenia i trwania w asanach w prawidłowy sposób.


Agata Ucińska

Prowadzi blog o jodze oraz o świadomym stylu życia. Twierdzi, że praktyka jogi to nie tylko sposób na doskonały szpagat czy ulgę przy bolących plecach. Dla niej joga to przede wszystkim cudowne narzędzie do poznania siebie i uzyskania spokoju i harmonii. Na jej kanale znajdziemy sporo filmów instruktażowych dotyczących całej praktyki, również prawidłowego wykonywania poszczególnych asan.


Ania Brzegowa 

Jest wieloletnią instruktorką jogi oraz dyplomowanym trenerem metody ćwiczeń mięśniowo-powięziowych. Wśród jej filmów instruktażowych znajdziemy kilkunastodniowe wyzwania jogowe oraz szereg zajęć dedykowanych pod wybrane partie mięśniowe. Udostępnione przez nią bezpłatne kilkudziesięciominutowe filmy są pełnowartościową sesją jogi, którą wykonasz w domowym zaciszu.


Portal Jogi

To spora dawka wiedzy zarówno dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze asany, jak i dla osób z dużym doświadczeniem, które zgłębiają jej tajniki od lat. To płatna platforma zapewniająca dostęp do ponad 300 sesji oraz wyzwań z najlepszymi nauczycielami jogi w Polsce. 


Gdziekolwiek zaplanujesz praktykować jogę lub ćwiczenia relaksacyjne, YOYOKI pomoże Ci stworzyć odprężającą atmosferę, zapanować nad prawidłowym oddychaniem i skoncentrować się na płynnych ruchach. Rozpal miłość do dobroczynnej jogi. Rozpal YOYOKI.

Tagi: