Witamy w sklepie YOYOKI

Recenzja książki "Zacznij myśleć jak mnich" Jay Shetty

YOYOKI the way you relax

Jeśli czujesz, że straciłeś kierunek w życiu lub po prostu potrzebujesz spokoju, wyciszenia, znalezienia równowagi i energii do działania - ta książka pomoże Ci je odzyskać i wrócić na dobre tory.

Książka autorstwa Jay Shetty – „Zacznij myśleć jak mnich” (w oryginale „Think Like a Monk”) wydana w 2020 roku, to opowieść o tym, jak starożytne mądrości płynące z buddyjskiego klasztoru w Indiach, mogą pomóc wieść radosne, spokojne i satysfakcjonujące życie każdemu z nas. Jay sam odbył długą podróż - od szkoły biznesu do aśramu, a dalej do przedsiębiorczości. Na własnym przykładzie pokazuje, jak doświadczenia nauk Wschodu rozwijają potencjał i dają moc. Pomaga zrozumieć siebie i znaleźć własne talenty i umiejętności. Daje też narzędzia do przełamywania lęku, radzenia sobie z nadmiernymi przemyśleniami oraz z opiniami innych ludzi.

Każdy może myśleć jak mnich – być odważny, współczujący i zdeterminowany. Książka uświadamia też, że w naszym szybkim, zestresowanym, zdigitalizowanym świecie, myślenie jak mnich to już nie jest wybór, ale konieczność. Samoświadomość pomaga podejmować decyzje, płynąć z prądem i czuć się po prostu dobrze.

W prosty sposób otrzymujemy ponadczasową wiedzę, tak aby w praktycznych, wykonalnych krokach znaleźć sens, spokój i równowagę.

 

Z lektury dowiesz się między innymi:

- Jak trenować swój umysł dla spokoju i celu każdego dnia.

- Nauczysz się żyć niezależnie od opinii innych ludzi.

- Usuniesz negatywne emocje i pokonasz toksyczne relacje i nawyki.

- Uleczysz swój niepokój, strach i ból z przeszłości.

- Odkryjesz swoją prawdziwą pasję i cel.

- Stworzysz skuteczne poranne i wieczorne rutyny, które zmienią Twoje codzienne nawyki.

- Przestaniesz zbytnio rozmyślać i zwlekać z działaniem. Będziesz w stanie się skoncentrować.

- Odłożysz na bok swoje ego.

- Opracujesz praktykę wdzięczności.

- Znajdziesz i rozwiniesz wartościowe relacje.

 

Zagadnienia są podzielone na rozdziały:

1. Tożsamość. Opowieść o tym, w jaki sposób zdefiniować siebie, określić swoje wartości i dokonywać wyborów w zgodzie z sobą. Być autentycznym.
„O wiele lepiej jest pełnić własne przypisane obowiązki, nawet niedoskonale niż bezbłędnie pełnić obowiązki innych”.

2. Postawy negatywne. Jay przedstawia rady, jak nie budować swojego szczęścia na nieszczęściu innych i jak nie poddawać się opiniom z zewnątrz. Poznasz zasadę: Zauważ. Zatrzymaj się. Zmień – sprawdzony schemat postępowania w negatywnych sytuacjach.

3. Strach. To rozdział o obawie przed rzeczami, na które nie mamy wpływu. Pokazuje, jak zachować trzeźwe spojrzenie i umiejętnie oceniać, czego naprawdę warto się bać. Dowiesz się jak radzić sobie z lękami i poznasz medytację oddechową dla ukojenia i relaksu

4. Intencje. To opowieść o tym, co motywuje nas do działania, o poszukiwaniu autorytetów i spojrzeniu w głąb siebie. Ostatecznie wszyscy pragniemy tego samego: aby nasze życie było wypełnione radością.
„Nie ma nic niemożliwego, gdy ciało, umysł i działanie pozostają w harmonii”. Rygweda

5. Cel. Jak znaleźć odpowiedź na jedno, najważniejsze pytanie. Dowiedz się o swoim potencjale, talentach, pasjach i misji życiowej.

6. Nawyki. Jak codzienność zmienia i definiuje nasze życie.

7. Umysł. Dowiesz się jak uciszyć umysł, wszystkie zmysły i dać działać rozumowi. Jak to, co czytamy, czego słuchamy oraz z kim spędzamy czas, wszystko, czemu poświęcamy energię i uwagę, wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości. Jak pozbywać się nadmiernych bodźców i dobrze wybierać.

8. Ego. Czym jest ego i jak zostawić je z boku.

9. Wdzięczność. Nauczysz się doceniać wszystkie, nawet najmniejsze chwile i dbać o nie. Poznasz cudowne efekty medytacji wdzięczności.
„Doceniaj wszystko. Nawet to, co zwyczajne. Zwłaszcza to, co zwyczajne”.

10. Relacje. Jay porusza problem tworzenia bliskich więzi z osobami, na których nam zależy. Dowiesz się jak właściwie obdarzać innych zaufaniem oraz jak uruchamiać efekt domina przekazywania dobrych wibracji.

11. Służba. Dowód na to, że łatwiej się żyje, jeśli nie jesteśmy w centrum własnej uwagi.

 

Jay Shetty pokazuje krok po kroku, jak budować swoją moc, przenosząc uwagę z obrazu siebie na samoocenę. Ta książka uwalnia od uwarunkowań społecznych i pomaga dobrze żyć.

Wierzymy, że ta pozycja doda Wam siły, pomoże się zrelaksować i zachęci do pielęgnowania codziennych rytuałów.

 

Książkę najlepiej czyta się wieczorem, kiedy mamy wystarczającą ilość czasu na szczegółową analizę własnej sytuacji, wejście w głąb siebie i na poszukiwania swojego celu. Najprzyjemniej czyta się w towarzystwie YOYOKI.

Tagi: