Witamy w sklepie YOYOKI

Psychologia zapachu świecy

YOYOKI the way you relax

ŚWIECE ZAPACHOWE TO NIE TYLKO ŹRÓDŁO ŚWIATŁA. TO ŹRÓDŁO POZYTYWNYCH EMOCJI

DOM PACHNĄCY DOBRYMI WIBRACJAMI
Czy wiesz, że jedną z pierwszych rzeczy, jakie dostrzegają ludzie po wejściu do Twojego domu, jest jego zapach? Goście mają szansę poczuć się mile widziani i zachęceni dobrym nastrojem jeszcze zanim zaprosisz ich do przejścia przez próg salonu i zaproponujesz najlepszą herbatę. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i tak się dzieje również w przypadku zapachu, który jest jednym z najmocniejszych zmysłów. To właśnie zapach najdłużej zostaje w pamięci, a nasz umysł potrafi go przywołać z najstarszych wspomnień.

 

 PSYCHOLOGIA ZAPACHU
Czasami zapach potrafi przywołać dawno zapomniane wydarzenie: przedszkolne ciasto drożdżowe, wycieczkę do lasu po deszczu, ognisko podczas czerwcowego wieczoru pod gołym niebem, spacer po białym, drobnym piasku brzegiem morza, czy świeżo wypraną pościeli. Węch to niezbadany fenomen ludzkiego organizmu: pozwala na prawdziwe podróże w czasie i nie zmienia się przez całe życie. Naukowcy potwierdzają, że pamięć węchowa różni się od innych wspomnień, a jej statut w naszym mózgu jest priorytetowy. To dlatego warto kolekcjonować pięknie pachnące doświadczenia, które zostaną z nami na zawsze…

 „Zapach nie ma kształtu, koloru, ani cech fizycznych, ale może uchwycić chwilę lub zatrzymać człowieka na zawsze”.
John Galliano

Zadaniem perfumiarzy jest pozyskanie naturalnych esencji z roślin i ich owoców oraz opracowanie takiej kompozycji zapachowej, która połączy nas z wachlarzem pozytywnych emocji i uczuć. Po zapoznaniu się ze składem perfum czy olejków zapachowych wiemy, jakie odczucia są nam bliższe
i czego potrzebujemy: zabawy, ekscytacji, świeżości, spokoju czy energii?

Niektóre terpeny (związki organiczne wytwarzane przez rośliny) są silnie związane z określonymi cechami - na przykład ludzie kojarzą cytrusowe nuty ze świeżością. W świecach YOYOKI, tak jak w najlepszych perfumach, kompozycje składają się z połączenia wielu zapachów i uderzają w najczulsze emocjonalne struny za pomocą wysublimowanych środków.

 „Wspomnienia, które coś dla nas znaczą mogą zostać przywrócone w jednej chwili za pomocą wechu”.
Holladay Saltza, perfumiarz


NOS MEDYCZNYM OKIEM
Gdy wciągamy powietrze, aromat wędruje do górnej jamy nosa, gdzie wychwytują go nerwy węchowe. Tak wykryty bodziec płynie wzdłuż nerwu węchowego, przez hipokamp (bardzo istotną części układu limbicznego, odpowiadającego za przenoszenie informacji z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej), aż do kory mózgowej. Tutaj niewyobrażalna ilość 40 milionów neuronów receptorowych przechowuje kombinacje 10000 zapachów w emocjonalnej szufladzie naszego mózgu.

 

EMOCJE, UCZUCIA I WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE W ŚWIECY
W świecach YOYOKI rozpuściliśmy to, co najbardziej wartościowe - czułe wspomnienia. W naturalnych olejkach eterycznych odkryjesz zapachy dzieciństwa, woń ulubionych owoców, najskrytsze marzenia czy perfumy kochanej osoby. Ale przede wszystkim, z zapachami YOYOKI sam wykreujesz wspomnienia przytulnego domu. Twój umysł jest wyjątkowy, dlatego nie wiemy dokładnie co z nami odkryjesz ale wierzymy, że będą to pozytywne emocje.

Jesteśmy bardzo ciekawi z czym kojarzą Ci się nasze zapachy? Podziel się z nami zapachowymi wspomnieniami. 

Tagi: