Witamy w sklepie YOYOKI

Płomienne zalety drewnianego knota

YOYOKI the way you relax

Dlaczego miłośnicy świec oszaleli na punkcie drewnianych knotów? 

W wyborze knotów do świec nie kierowaliśmy się jedynie wewnętrzną intuicją. Przede wszystkim postawiliśmy na doświadczenie. Przetestowaliśmy wiele grubości i szerokości knotów drewnianych tak, aby dostarczyć spalanie pełne ciepłego światła, doświadczenie skwierczenia drewna, prawdziwie idealny płomień
oraz wnętrza pełne głębokiego zapachu. To właśnie ta niepowtarzalna atmosfera palącego się domowego kominka oraz osobiste podejście do zrównoważonego rozwoju przeważyły o wyborze knotów drewnianych w produkcji naszych świec. Poznaj drewniane knoty YOYOKI.

 

1. PALENIE ŚWIECY Z DREWNIANYM KNOTEM TO SŁUCHANIE DELIKATNIE SKWIERCZĄCEGO DREWNA

Palenie drewnianego knota daje podobne wrażenia jak trzaskanie dobrze wysuszonych drewnianych polan w domowym kominku. To dźwięk, który podobnie jak szum wody w strumieniu, uspokaja umysł,  wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i działa kojąco na układ nerwowy. Skwierczenie pochodzi spoza listy codziennych alarmów i w przeciwieństwie do innych odgłosów dnia, nie wyostrza słuchu, stawiając umysł w pełnej gotowości do działania. Słyszymy go w tle i pozwalamy zmysłom odpocząć. To uniwersalnie magiczny dźwięk, który wprowadza intymność chwili i przyjazne wibracje otoczenia. To dzięki temu palenie świecy działa na nas wielowymiarowo, poprzez obraz, zapach i dźwięk.

 

2. DREWNIANY KNOT SZYBCIEJ UWALANIA ZAPACH ŚWIECY

Drewno dobrze rozgrzewa wosk, tak że już po chwili czujemy jego aromatyczne olejki. Knot drewniany tli się nisko, powoli i pomaga dobrze rozgrzać wokół siebie wosk, wydobywając jednocześnie cenny aromat zamiast szybko spalać się wysokim płomieniem. W ten sposób świece z drewnianymi knotami mogą uwolnić nawet do 35% więcej zapachu niż te z klasycznymi knotami bawełnianymi. Używając drewnianych knotów, w pełni wykorzystujemy to, co najważniejsze – starannie skomponowaną kompozycję zapachową zamkniętą w świecy. Aby olejek był szybciej i intensywniej wyczuwalny, stosuje się knoty krzyżowe. Dzięki temu knot zwiększa swoją powierzchnię spalania bez konieczności zmiany swojej grubości czy szerokości, a my czujemy wyraźnie ulubione nuty zapachowe.

 

3. KNOTY DREWNIANE TO ROZWIĄZANIE NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNE

Drewno jest najbardziej ekologicznym produktem, który można obecnie zastosować do palenia świec. Dla porównania popularna bawełna wymaga do uprawy dużej ilości cennej wody i zastosowania szkodliwych pestycydów. Dodatkowo prowadzi do zanieczyszczenia wód gruntowych, a jej masowa produkcja degraduje środowisko naturalne. W świecach YOYOKI świadomie zrezygnowaliśmy z bawełny na rzecz w pełni biodegradowalnego, ekologicznego drewna.


4. SPALANIE KNOTÓW DREWNIANYCH JEST BEZPIECZNE DLA ZDROWIA

Knoty drewniane nie muszą być nasączane związkami chemicznymi, które wzmacniają palenie świecy lub ułatwiają ich rozpalanie. Czyste drewno knotów przy spalaniu nie wydziela substancji szkodliwych dla zdrowia. Może jedynie skutkować delikatnym osadem z sadzy czy zanieczyszczeniami na ściankach naczynia, któremu można zapobiec, odpowiednio spalając świece.

 

5. PŁOMIEŃ IDEALNY KNOTÓW DREWNIANYCH

Palenie drewnianych knotów jest doświadczeniem wizualnym przeznaczonym dla idealistów. Krzyżowy knot drewniany to płaskie, szerokie, krzyżowo połączone z sobą drewniane patyczki, które przy podpaleniu dają równy, poziomy płomień.  Knot drewniany tli się w ciepłych, miękkich barwach, spokojnie i nisko. Świece z knotami drewnianymi wprowadzą doznania luksusu nawet w prostym wnętrzu.

 

6. DŁUŻSZA RADOŚĆ ZE ŚWIECY

Ze świec z drewnianym knotem można cieszyć się o wiele dłużej niż z tych z knotem bawełnianym. Świece z drewnianymi knotami wytwarzają niższy płomień, który intensywnie rozgrzewa wosk, wykorzystuje maksymalnie jego aromatyczne olejki, jednak spala się wolniej. Dzięki temu świeca roznosi stale swój zapach i będzie wspaniałym towarzyszem do czytania wciągającej powieści, niekończących się wieczornych rozmów z przyjaciółmi czy długiej medytacji. Świece YOYOKI palą się do 30 godzin.

Wierzymy, że kiedy raz doświadczysz palenia świec z drewnianym knotem krzyżowym - nie będziesz poszukiwać innych rozwiązań. Drewniany knot to nie tylko element, dzięki któremu świeca się pali i wytwarzała światło. To sposób na intensywny, rozproszony w całym otoczeniu Twój ulubiony zapach i balsamiczne nuty dopalającego się wieczornego ogniska. To wielka różnica znaleziona w szczególe.

Tagi: