Witamy w sklepie YOYOKI

Dawny mnich buddyjski pomaga złapać światu równowagę

YOYOKI the way you relax

Świat zmienił się nieoczekiwanie. Jeszcze rok temu narzekaliśmy na życie w biegu, na to, że w naszym życiu nie ma miejsca na zatrzymanie, wszystko dzieje się zbyt szybko i wymaga się od nas natychmiastowych reakcji. Świat na początku gwałtownie się zatrzymał, tak jak za naciśnięciem hamulca na niezauważonym czerwonym świetle. Nie możemy się przemieszczać, a wiele działań zostało ograniczonych lub wyłączonych z codzienności. Teoretycznie zyskaliśmy więcej czasu i tym samym zyskaliśmy warunki do złapania oddechu. Niestety tylko pozornie.

W rezultacie jeszcze większa część naszych codziennych obowiązków i przyjemności przeniosła się do życia wirtualnego, a to wymaga od nas szybkich reakcji i naraża na zalew nieograniczonej ilości informacji. Udowodniono, że przeciętny człowiek odbiera dziennie aż 2800 bodźców, czyli odpowiednik tego, ile nasi średniowieczni przodkowie doświadczali w ciągu całego życia. Zaczęliśmy zatem poszukiwać naturalnego rytmu życia, radzenia sobie w kryzysach i odpowiedzi na gwałtowne, nieoczekiwane zmiany.

Na pomoc przychodzą mnisi, których nauki pochodzące z wielowiekowych mądrości Wschodu, przemawiają do ludzi Zachodu. Odpowiadają na nasze najbardziej palące potrzeby: znalezienia równowagi, radości i spokoju. Jedną z tych osób jest autor bestsellerów, host podcastu, i trener celu: były mnich - JAY SHATTY.


Jay Shetty to urodzony w 1987 r. brytyjski pisarz pochodzenia hinduskiego. W dzieciństwie i na studiach mieszkał w Londynie, ucząc się w prestiżowej szkole biznesu. W wieku 21 lat wziął udział w wykładach buddyjskiego mnicha Gauranga Das. To spotkanie było kluczowym momentem jego życia. Zainspirowany jego wiedzą i mądrością wyjechał do Indii, gdzie spędził trzy lata w aśramie. Służył lokalnym społecznościom, prowadził skromny, unormowany obowiązkami zakonnymi tryb życia, studiował księgi i wykładał.

Po trzech latach postanowił wrócić do „normalności”. Jego misją stało się przekazanie tej wielowiekowej wiedzy kolejnym pokoleniom. Po powrocie do Wielkiej Brytanii, pomimo początkowo ciężkiej sytuacji finansowej, braku oszczędności i perspektyw zatrudnienia z powodu długiej przerwy w karierze, dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i słuchanych mówców motywacyjnych na świecie, trenerem i autorem znanego podcastu.

Tematem jego filmów są relacje, dobre samopoczucie, zdrowie psychiczne i cel życia.

Shetty przeprowadza wywiady ze sławami tego świata na podcaście On Purpose, który w roku 2020 osiągnął 64 mln pobrań i niezmiennie jest uznawany za podcast nr 1 na świecie, na temat zdrowia. Wyprodukował również ponad 400 filmów wideo, które łącznie przekroczyły 7 miliardów wyświetleń. Został laureatem nagrody Streamy oraz Shorty Awards dla najlepszego twórcy roku 2018 w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia. Jego książka „Zacznij myśleć jak mnich”, bestseller roku 2020, odpowiada na ważne pytania dotyczące relacji z innymi, światem i samym sobą.

Poniżej przedstawiamy najbardziej aktualne w obecnych realiach porady Jay Shetty, dotyczące radzenia sobie z poczuciem izolacji, samotności lub spadkiem energii. Szczególnie ważne, gdy dłuższy czas musimy spędzić w jednym miejscu.

1. Zrób dziennie jedną rzecz, która cię uszczęśliwi.

Aby przezwyciężyć poczucie samotności czy izolacji, spróbuj robić przynajmniej jedną rzecz, która sprawia Ci radość. Może to być czytanie książki, uczenie się czegoś nowego, wypróbowanie nowego instrumentu czy rozpoczęcie kreatywnego projektu.

2. Rozjaśnij swoją przestrzeń.

Zmień przestrzeń, w której się znajdujesz. Aby Twoje otoczenie było inspirujące i pełne energii:

- zmień widok – czasami nowy obraz lub plakat albo przestawienie mebli w taki sposób, że zmienia się perspektywa patrzenia przez okno czy pomieszczenie wygląda inaczej, wprowadza nową jakość

- dźwięki odtwarzaj muzykę, którą lubisz lub odgłosy, które dobrze Ci się kojarzą

- zmień zapach pomieszczenia – to, co czujesz ma bardzo duży wpływ na Twój nastrój.

3. Medytuj.

Medytacja pozwala złapać równowagę, wyciszyć myśli, nabrać dystansu i zachować radość z codzienności. Możesz spróbować medytacji oddechu, wdzięczności lub relaksacji.

Wiele inspirujących metod na relaks znajdziesz na: www.facebook.com/JayShettyIW/

Źródło:

www. jayshetty.me/about-jay/
https://www.instagram.com/jayshetty/
YouTube: https://bitly.is/3a6Blot
Spotify: On Purpose with Jay Shetty

Tagi: